زنان مي‌توانند بلافاصله بعد از سقط جنين، باردار شوند

زنان می‌توانند بلافاصله بعد از سقط جنین، باردار شوند

ایسنا: محققان اسکاتلندی خاطرنشان کردند: زنانی که ظرف شش ماه پس از یک بار تجربه سقط جنین باردار می‌شوند، بهترین فرصت را برای بهره‌مندی از یک بارداری سالم با کمترین احتمال بروز مشکلات بارداری دارند.

 

زنان مي‌توانند بلافاصله بعد از سقط جنين، باردار شوند - تصویر 1

 

زمانی که زوج‌ها پس از یک بار سقط جنین باید صبر کنند تا بتوانند دوباره برای بچه‌دار شدن تلاش کنند، موضوعی بحث برانگیزی بین متخصصان پزشکی است.

 

برخی پزشکان معتقدند که هیچ دلیلی وجود ندارد که به این زنان توصیه کنیم برای مدتی فکر باردار شدن را از سر بیرون کنند، اما بر اساس این تحقیق سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند که حداقل شش ماه تا بارداری بعدی پس از سقط جنین باید فاصله بیافتد.

 

اما در این تحقیق جدید، پژوهشگران اسکاتلندی می‌گویند یافته‌های آنها نشان می‌دهد که دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت باید مورد بازبینی قرار بگیرند.

 

به گزارش هلت دی نیوز،‌ این محققان تاکید کردند که پژوهش جدید به پرسنل مراقبت‌های بهداشتی کمک خواهد کرد که با زنان در مورد زمان بارداری‌های بعدی مشورت کنند.

 

این پژوهش روی 30 هزار و 977 زن که در اولین بارداری با سقط جنین مواجه شدند، انجام گرفته و نتایج آن در مجله طب انگلیس منتشر شده است.

 

بارداری
سقط جنین
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه