در سه ماه اول بارداری، بیشتر مراقب جنین‌تان باشید!

در سه ماه اول بارداری، بیشتر مراقب جنین‌تان باشید!

ایران مانیا: در زمان حاملگی حداقل هشت لیوان آب در روز باید طبق سلیقه فرد باردار مصرف شود. زنان باردار با برنامه غذایی صحیح جنین سالمی خواهند داشت.

 بنابراین کسانی که وزن طبیعی دارند، در دوران بارداری ۱۰ تا ۱۵ کیلو و کسانی که چاق هستند باید ۸ تا ۹ کیلو و افراد لاغر۱۵ تا ۱۶ کیلو اضافه وزن داشته باشند.
 
بارداری، چند کیلو وزنم را زیاد می‌کنه؟
 
همچنین روزانه ۷۵ گرم پروتئین برای رشد و ترمیم نسوج مورد نیاز است که پروتئین به مقدار فراوان در گوشت، تخم‌مرغ، شیر و فرآوده‌های آن وجود دارد؛ همچنین یک زن باردار برای ایجاد گرما و انرژی نیازمند چربی به اندازه کافی و مصرف نشاسته، کربوهیدارتها و ید است.
 
تاخیر قاعدگی را یکی از علائم حاملگی دانست که همراه با سرگیجه، تهوع، استفراغ، درد زیر شکم، لگن و احساس سنگینی در پستانهاست.
 
بارداری‌های همراه با بیماریهای قلبی، فشار خون، کم خونی، دیابت، سابقه زایمان زودرس، تاخیر در رشد نوزادان قبلی، کم وزنی نوزاد و خونریزی ضمن حاملگی را حاملگی پرخطر است و طول دوران حاملگی ۲۸۰ روز (۴۰ هفته) است که این دوران به سه دوره سه ماهه قابل تقسیم است که هر یک از این سه قسمت دارای بیماریهای خاص خود هستند به عنوان نمونه بیشترین سقط‌ها در سه ماه اول و فشار خون ضمن بارداری در سه ماه سوم تظاهر پیدا می کند.
 

 

دوران بارداری
زنان
باردار
سقط جنین
فشارخون
حاملگی
تهوع
استفراغ
بیماری
زایمان زودرس
پروتئین
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه