جاذبه های گردشگری مرطوبترین نقطه کره زمین,سردترین نقطه کره زمین,مرطوبترین جای کره زمین,عکس سردترین نقطه کره زمین,تصاویر سردترین نقطه کره زمین,ایالت مگالایا,گردشگری جهان,ایران مطلب

جاذبه های گردشگری سردترین نقطه کره زمین

ایران مطلب : مگالایا یکی از ایالت‌های شمال شرق کشور هند است. جمعیتی در حدود ۲ میلیون در آن زندگی می‌کنند و در همسایگی ایالت آسام قرار دارد. مردم آنجا آب و هوای نسبتا سردی را در طول سال تجربه می‌کنند. مرکز این ایالت شهر شیلانگ است.

این ایالت سرسبز و کوهستانی هند از نقاط پر بارش کره زمین محسوب می‌گردد. بارش باور نکردنی و بی‌نظیر سالانه حدود دوازده متر (۱۱۸۶سانتی‌متر) باران در این منطقه از آسیا موجب شده تا سرسبزی و رطوبت دو خصلت همواره ثابت این نقطه جغرافیایی کشور هندوستان باقی بماند.

افرادی که خارج از خانه خود به کسب درآمد مشغولند، همواره از چترهای ساخته شده از برگ موز و بامبو برای در امان ماندن از باران استفاده می کنند.

قرنهاست مردم و بومیان این منطقه برای عبور از مناطق کوهستانی به نقطه دیگر و عبور در ارتفاعات از سازه های طبیعی همچون پلهای چوبی و ساخته شده با الیاف گیاهان بهره می برند. برخی از این گیاهان با دستان بشر و بسیاری از آنها بشکل طبیعی و "خودرویش" در هم تنیده شده است. این الیاف بسیار مقاوم و محکم هستند و وضعیت رطوبت منطقه قدرت تحمّل آنها را چند برابر می کند.

برخی از این پلهای طبیعی قدمتی صدها ساله داشته و به مرور زمان رویش گیاهان جدید بر روی آنها به قدرتمند کردن الیفاف آن در هر سال می افزاید، تا به شکلی که از روی ضخامت آنها می توان به قدمت و استحکامشان به راحتی پی برد.


سردترین نقطه کره زمین,مرطوبترین جای کره زمین

منبع : tabnak.ir

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه