بیوگرافی جواد نکونام

بیوگرافی جواد نکونام

جواد نکونام در ۱۵ مهر ۱۳۵۹ در شهرری متولد شد.

وی در درتیم‌ های پاس تهران، الوحده و الشارجه امارات، اوساسونای اسپانیا و استقلال تهران بازی کرده‌ است و اکنون در تیم الکویت کویت بازی می‌کند. در سال ۱۳۷۷ به تیم پاس تهران پیوست و با بازی های درخشانش در دو فصل نخست حضورش در پاس، در ۲۲ دی ماه ۱۳۷۹ و در حالی که تنها ۱۹ سال سن داشت به تیم ملی دعوت شد. اولین بازی ملی نکونام دیداری دوستانه برابر اکوادور بود. بعد از دعوت به تیم ملی بود که نکونام به چهره ای شناخته شده در فوتبال ایران تبدیل شد.

مدت ۷ فصل برای پاس تهران بازی کرد و به کاپیتانی این تیم رسیده بود.نکونام در آخرین بازی که با پیراهن پاس بازی کرد در مقابل پرسپولیس در لیگ برتر بود که از داور کارت قرمز دریافت کرد.پس از این بازی نکونام به باشگاه الوحده امارات پیوست. در اواسط فصل لیگ امارات از این تیم جدا شد و به دیگر تیم اماراتی یعنی الشارجه رفت.پس از جام جهانی ۲۰۰۶ بود که نکونام با تیم اوساسونا قراردادی دو ساله بست و به این تیم اسپانیایی ملحق شد.

Javad Nekounam 1WwW.KamYab.IR بیوگرافی جواد نکونام

نکونام پس از پیوستن به اوساسونا نام خود را به عنوان اولین لژیونر ایرانی که به لالیگا (لیگ اسپانیا) رفته ثبت کرد. در اولین فصل حضورش در اوساسونا توانست به عنوان بازیکن ثابت ترکیب اوساسونا تبدیل شود و با گل طلایی که در جام یوفا مقابل تیم بوردو فرانسه به ثمر رساند محبوبیت خود را نزد هواداران تیم بالا برد.بازیهای خوب و درخشش نکونام در اوساسونا باعث شد تا مدیران این تیم به فکر جذب بازیکنی دیگر از فوتبال ایران بیافتند و مسعود شجاعی را نیز به این تیم اضافه کردند.

جواد نکونام پس از شش سال بازی در لیگ اسپانیا به ایران بازگشت و در تیرماه سال ۱۳۹۱ با باشگاه استقلال به توافق رسید و به این تیم تهرانی پیوست.

Javad Nekounam 2WwW.KamYab.IR بیوگرافی جواد نکونام

دانستنی هایی از جواد نکونام:

سه برادر دارد.

قد او ۱۸۶ سانتیمتر است.

جواد نکونام در ۱۸ تیرماه ۱۳۹۲ صاحب اولین فرزند خود با نام آرین شد.

به ورزش تکواندو علاقه دارد.

Javad Nekounam 3WwW.KamYab.IR بیوگرافی جواد نکونام

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه