آیا امکان بارداری در زمان قاعدگی وجود دارد ؟

سایت پزشک:خیلی ها فکر میکنند که اگر فرد در زمان عادت ماهیانه اقدام به رابطه جنسی کند، احتمال بارداری وجود نخواهد داشت. اما باید گفت که این امکان وجود دارد که وی در دوران خونریزی نیز باردار شود.

 

تعدادی دلیل برای این مهم وجود دارد که برجسته ترین آنها عبارت است از دلیل تمام خونریزی های مهبلی عادت ماهیانه نیست. مواقعی وجود دارد که زنان خونریزی کمی رو در زمان تخمک گذاری مشاهده می‌کند.


این زمان درست زمانی است که فرد برای باردار شدن کاملاٌ آماده بوده و به اصطلاح کشش رحمی وی بالاست. در زمان تخمک گذاری یک تخم از لوله تخمدان رها شده و بسمت پایین و لوله فالوپ (شیپور رحمی) حرکت می‌کند.


این بسیار طبیعی است که دختری در زمان تخمک گذاری مقداری خون را مشاهده کند و آن را حمل بر تغییر زمان عادت ماهیانه و یا به اشتباه خود عادت ماهیانه تلقی کند.


بعضی وقتها تخمک گذاری می تواند قبل از اینکه خونریزی پریود در فرد به پایان برسد اتفاق بیافتد و بعضی وقتها نیز میتواند اتفاقش بلافاصله بعد از پایان یافتن عادت ماهیانه نیز هست. از طرفی اسپرم نیز می تواند تا ۳ روز بعد از رها شدن تخمک رو باردار کند.


بنابراین داشتن رابطه جنسی در هر دو صورت میتواند بارداری ناخواسته رو به همراه داشته باشد. داشتن سکس بدون استفاده از وسایل جلوگیری از حاملگی، در زمان عادت ماهیانه و حتی در زمان خونریزی همچنان دارای ریسک است.


خارج از این مسئله ، روابط جنسی در زمانی که فرد دارای شرایطی اینچنین است هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی توصیه نمی شود. در این شرایط حتی ریسک مبتلا شدن به انواع بیماریهای جنسی از قبیل ایدز و یا زگیلهای واژن و انواع دیگر بیماریها کاملاٌ بالا است.


تنها راه قابل اطمینان و شایع برای جلوگیری از بارداری نا خواسته و بیماریهای واگیردار، در شرایط فعلی استفاده از کاندوم است.

 

پریود
خونریزی
اسپرم
تخمک‌گذاری
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه